Soczewki kontaktowe

Specjalizujemy się w aplikacji miękkich soczewek kontaktowych: sferycznych korygujących krótkowzroczność lub nadwzroczność, astygmatycznych i progresywnych. Każdej osobie dobieramy soczewki kontaktowe o najlepszych właściwościach, odpowiedniej średnicy i promieniu krzywizny dopasowanemu do parametrów gałki ocznej. System noszenia określamy indywidualnie, w zależności od potrzeb i możliwości osoby badanej.

Przebieg aplikacji soczewek kontaktowych wygląda następująco:

 • Optometryczne badanie wzroku i ustalenie korekcji wady refrakcji
 • Ocena w lampie szczelinowej przedniego odcinka oka w celu wykluczenia przeciwskazań do noszenia soczewek kontaktowych
 • Wybór odpowiedniej soczewki i jej aplikacja
 • Sprawdzenie jak dana soczewka zachowuje się na oku i czy w sposób prawidłowy koryguje wadę wzroku
 • Nauka zakładania, zdejmowania oraz manipulacji soczewkami
 • Omówienie zasad pielęgnacji i higieny
 • Ustalenie terminu wizyty kontrolnej

Podczas wizyty każda osoba otrzymuje od nas tzw. zestaw startowy zawierający próbne soczewki kontaktowe i płyn do ich pielęgnacji. W cenie badania oferujemy również bezpłatne wizyty kontrolne, które są ustalane z każdą osobą indywidualnie.

Uwaga! Wizyty kontrole są niezwykle ważne, ponieważ sprawdzamy jak zaaplikowana soczewka zachowuje się na oku i czy w sposób prawidłowy koryguje wadę wzroku. Kontrolujemy również, czy aplikacja i pielęgnacja soczewek jest wykonywana prawidłowo oraz czy nie ma powikłań. Poza tym przy ostatniej wizycie kontrolnej pierwszego doboru soczewek kontaktowych otrzymują Państwo Kartę Użytkownika Soczewek Kontaktowych. Ułatwia ona w przyszłości zakup soczewek, ponieważ zawiera podstawowe dane odnośnie mocy, średnicy, promienia krzywizny oraz firmy i nazwy. Na karcie zamieszczone są również daty pierwszej aplikacji i wizyt kontrolnych. Zaleca się, aby użytkownik soczewek kontaktowych zgłaszał się na kontrolę do swojego specjalisty co najmniej raz w roku.

Należy pamiętać, że każdą zmianę soczewek (modelu, firmy i mocy) należy ustalać ze swoim specjalistą Kontaktologiem. Na rynku dostępne są różne produkty, które nawet jeżeli posiadają te same parametry tj. krzywiznę, średnicę czy moc zachowują się inaczej na oku. Wpływ na to ma m.in. materiał, z którego są wykonane i różny proces technologiczny wykorzystywany do ich produkcji. Powikłania związane z noszeniem soczewek kontaktowych nie zawsze są odczuwalne na początku, dlatego brak dyskomfortu nie oznacza, że wszystko jest w porządku. Więcej informacji o możliwych powikłaniach znajduje się w zakładce PYTANIA.

W swojej ofercie posiadamy:

 • soczewki kontaktowe:
  - jednodniowe
  - dwutygodniowe
  - miesięczne
  - ciągłego noszenia
  - sferyczne
  - toryczne (korygujące astygmatyzm)
  - multifokalne (progresywne)
  - kolorowe
 • płyny do pielęgnacji soczewek kontaktowych
 • krople nawilżające

 

Masz pytania? Służymy pomocą
Gabinet Optometryczny
tel. 608 206 156
Należymy do
Polskiego Towarzystwa
Optyki i Optometrii